Nauka 13.06.2017

Women Techmakers!

20 czerwca 2017 o godzinie 18:00 w "Google Campus Warsaw" przy ul. Ząbkowskiej 33c w Warszawie (wejście od ul. Nieporęckiej 14) odbędzie się spotkanie kobiet z IT, czyli „Women Techmakers”. Jest to społeczność pasjonatek nowych technologii, oficjalnie wspierana przez Google. Zrzesza programistki i programistów JAVA, Android, php, HTML5, AngularJS, testerów, project managerki oraz studentki kierunku Informatyka, którzy chcą odnaleźć się w świecie technologii. Naszym podstawowym celem jest zwiększenie liczby kobiet pracujących w branży IT oraz sektorze ICT.

 

Istotą wydarzenia jest misja. „Women Techmakers” powstało z uwagi na dysproporcję płciową w branży IT i zrozumienie jakie ma to konsekwencje dla biznesu. Wydarzeniu przyświecają dwa cele: pierwszy to porządna dawka technologicznej wiedzy, podnosząca kwalifikacje uczestniczek. Drugim jest przełamanie stereotypu mówiącego, że kobiety nie mają umysłów ścisłych i podkreślenie specyficznych predyspozycji kobiet, które mogą wnieść wiele do świata IT.

Środkiem do uzyskania pierwszego celu jest zaproszenie prelegentek i prelegentów o najwyższych kwalifikacjach merytorycznych. Women Techmakers zrzeszając uczestniczki na swoich spotkaniach pokazuje, jak wielki potencjał tkwi w kobietach pracujących w branży IT. Przy okazji wydarzenie integruje kobiecą część społeczności.

Świat biznesu ewoluuje od zarządzania „męskiego” do bardziej partnerskich relacji w hierarchii pracowniczej. Zrozumienie istotności czynnika ludzkiego zwiększa efektywność i komfort pracy  – chodzi tu głównie o uwzględnienie roli emocji w procesach decyzyjnych i pracy w zespole. Te wartości  są nadal w wielu miejscach jeszcze w procesie wdrażania. Nie od dziś wiadomo, że kobiety radzą sobie niejednokrotnie lepiej od mężczyzn w rozumieniu złożoności dynamiki ludzkiego działania. Nauka już dawno udowodniła (i nagradzała Noblami), że działania ekonomiczne i biznesowe nie są w pełni racjonalne – bez uwzględnienia czynnika ludzkiego nie jesteśmy w stanie podejmować najlepszych decyzji. Wierzymy, że brakującym elementem tej układanki są właśnie kobiety.

 

Zapraszamy na to wydarzenie wszystkie kobiety pracujące lub zainteresowane pracą w IT a także pracodawców i zainteresowanych eventem panów.