Nauka 16.04.2014

STUDENCKIE IGRZYSKA CZAS ZACZĄĆ!

Międzywydziałowe Igrzyska Studenckie AGH jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez Koło Naukowe Komitet Lokalny IAESTE AGH przy pomocy Fundacji dla AGH corocznie od 2009. Do tej pory podczas tego wydarzenia reprezentacje poszczególnych wydziałów Akademii Górniczo – Hutniczej rywalizowały o zwycięstwo podczas wielu różnorodnych konkurencji . W tym roku wyjątkowość tego wydarzenia wzrasta gdyż organizatorzy Igrzysk  postanowili zaprosić do wspólnej zabawy pozostałe uczelnie Krakowa.

 

Międzywydziałowe Igrzyska Studenckie są jedynym tego typu wydarzeniem w skali kraju. Impreza,

która zainicjowana została w ramach obchodów 90-lecia istnienia AGH, zyskuje coraz większy rozgłos i wpisuje się na stałe do kalendarza wydarzeń akademickich miasta Kraków.

 

Igrzyska, w których rokrocznie rywalizowało blisko setka reprezentantów wszystkich wydziałów Akademii Górniczo-Hutniczej, odbędą się po raz kolejny 24 maja bieżącego roku w malowniczej scenerii  Miasteczka Studenckiego AGH. Drużyny wybrane i wystawione przez Wydziałowe Rady Samorządu Studenckiego z Krakowskich uczelni staną w szranki o wieczną chwałę swoją i swojego wydziału w  konkurencjach obejmujących przeróżne dziedziny życia studenckiego.

 

Zawodnicy, podobnie jak w latach ubiegłych, wezmą udział w konkurencjach, o których nie śniło się nawet starożytnym herosom. Ocenie zostaną  poddane nie tylko sprawność i zwinność uczestników, ale także ich poświęcenie, pomysłowość czy  zdolności inżynierskie. Intensywnej rywalizacji reprezentantów wydziałów, połączonej z zabawą, co  roku towarzyszy żywiołowy doping licznie przybyłych studentów, doktorantów i dydaktyków Akademii,  wielce zainteresowanych tak oryginalną formą współzawodnictwa. Również dla nich przygotowane są specjalne zadania wraz z nagrodami.

 

Igrzyska  charakteryzują się wspaniałą atmosferą, zabawą, w której biorą udział nie tylko zawodnicy,  ale również zgromadzona publiczność. Wierzymy iż tegoroczna edycja Międzywydziałowych Igrzysk Studenckich AGH dostarczy społeczności akademickiej naszego miasta równie dużo wyśmienitej zabawy oraz niezapomnianych wrażeń.