Nauka 04.03.2017

Perła Juwenalia UEK 2017  - kolejna gwiazda na pokładzie!

Perła Juwenalia UEK 2017 ogłosiły już czterech pierwszych artystów, którzy wystąpią na Koncercie Głównym 18 maja! Artyści tacy jak Zeus, Paluch, The Dumplings, Tom Swoon będą tworzyć najlepszy koncert juwenaliowy w Polsce! A to wciąż nie koniec elektryzujących wieści. Na Kampusie UEK po raz pierwszy w historii na terenie imprezy powstanie druga scena. Czeka nas prawdziwa rewolucja. To wszystko oznacza, że podczas tegorocznego Koncertu Głównego czekają nas PRZYNAJMNIEJ podwójne emocje. Widzimy się na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, druga pula biletów w sprzedaży. YOUR CHOICE, MAKE NOISE!

 

Opisy artystów:

 

1# Zeus (Kamil Rutkowski) - Polski raper i producent muzyczny. Członek grupy muzycznej Pierwszy Milion. Solowy debiut rapera pt. Re-Mix-Tape - Volume 1 ukazał się w 2007 roku. W czerwcu 2008 Zeus wygrał ogólnopolski konkurs na demo roku zorganizowany przez magazyn WuDoo. Główną nagrodą było nagranie i wydanie albumu. 9 października 2015 roku swoją premierę miała płyta Zeus. Jest super., która otrzymała status złotej płyty.

 

#2 Tom Swoon (Dorian Tomasiak) - Polski DJ i producent muzyczny. Ma dopiero 24 lata, a już znalazł się w notowaniu top100 DJs wg DJMag obok takich artystów jak Avicii, Calvin Harris czy Martin Garrix . W 2015 zajmował w tym zestawieniu 46 miejsce, jest to zdecydowanie najlepszy wynik nie tylko w jego karierze, ale również w historii polskiej muzyki elektronicznej. Jego remiks piosenki Burn It Down zespołu Linkin Park znalazł się na ich albumie, a w 2016 roku podczas pożegnalnej trasy koncertowej Avicii’ego to właśnie on zagrał support na jego jedynym koncercie w Polsce.

 

#3 The Dumplings (Justyna Święs i Jakub Karaś) – młody duet ze Śląska tworzący muzykę z gatunku electropop. Jak sami przyznają poznali się w szkole na konkursie piosenki i od tego czasu niezmiennie współpracują razem. Efektem ich pracy są do tej pory dwa albumy. Debiutancki „No Bad Days” ukazał się w 2014 roku i został między innymi nagrodzony Fryderykiem w kategorii fonograficzny debiut roku. Drugi, „Sea You Later” z 2015 roku sprzedał się w kilkunastu tysiącach egzemplarzy dzięki czemu uzyskał status złotej płyty. Ich ostatni klip „Kto zobaczy” promuje edycję specjalną ostatniego krążka. Mają na swoim koncie występy m.in. na Open’er Festivalu, OFF Festiwalu czy na festiwalach showcase’owych w Wielkiej Brytanii tj. Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton.

 

#4 Paluch (Łukasz Paluszak) - urodzony w Poznaniu. Jak sam przyznaje dorastał w czasach, w których nie było Facebooka, Instagrama, Twittera, Snapchata a rap był traktowany jako muzyka podziemia. Gatunek ten miał w sobie coś z tabu, a Paluch do tej pory pozostał wierny jego oldschoolowej formie. Jest jednym z najbardziej pracowitych polskich raperów. W 2016 roku światło dzienne ujrzały aż dwa albumy Okazały się one ogromnym sukcesem, błyskawicznie pokrywając platyną. Artysta ma własną wytwórnię muzyczną B.O.R. Records, za pośrednictwem której wydaje wszystkie swoje solowe płyty.

Jego ostatni album “Ostatni Krzyk Osiedla” został wydany w listopadzie 2016 roku i promowany jest singlem “OKO”. Poprzedni krążek “10/29” symbolicznie nawiązuje do ilości wydanych płyt (10) oraz do wieku rapera.

 

II pula biletów na Koncert Główny Perła Juwenalia UEK 2017 jest dostępna:

-na portalu eBilet pod linkiem - https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/juwenalia/

-w klubie studenckim zaUEK na terenie Kampusu UEK

-we wszystkich salonach Empik w całej Polsce

-na fanpage’u Juwenalia UEK poprzez aplikację “Kup Bilet Online!”

 

Ceny biletów w II puli:

-Student UEK: 20 PLN

-Student: 25 PLN

-Normalny: 30 PLN