News 05.11.2015

Narzędzia typu Skype, telefon w edukacji to podstawa w XXI w

Nowoczesny system edukacji to przede wszystkim innowacyjne narzędzia. Wykorzystanie komputera w nauce, telefonu, tabletu sprzyja efektywności nauki niezależnie do przedmiotu nauki. Dzięki powszechnemu dostępowi do informacji możemy czerpać wiedzę, inspirację z pomysłów innych, nie ograniczając się wyłącznie do lokalnego rynku edukacji i tradycyjnych pomocy dydaktycznych. Nowe technologie to przede wszystkim multimedialne prezentacje, interaktywne ćwiczenia, wykłady online i szereg zajęć zdalnych. Platformy edukacyjne zapewniają przestrzeń dla uczniów, osób zainteresowanych nauką w sieci do wymiany doświadczeń, wzajemnej pomocy, udostępniania swoich pomysłów na naukę i pomocy edukacyjnych. Kompleksowy charakter platform e-learningu polega na zapewnieniu internautom dostępu do e-kursów, wykładów, ćwiczeń, a także korepetytorów i nauczycieli. Uzupełnieniem oferty płatnej najczęściej kursów jest forum, blog i strefa ucznia, w której dostępne są materiały bezpłatnie bądź linki do materiłów gotowych do pobrania, polecane strony itd.

 

Zaletą nauki online jest bycie zawsze pod ręką

i możliwość uczenia się w każdej wolnej chwili nie tylko w domu, przed komputerem, ale także w drodze, na spacerze,w  poczekalni. Jednym z atutów nauki przez internet i z pomocą aplikacji mobilnych jest także wykorzystanie wielu aspektów nauki. Nauka przy okazji, w niecodziennej formie, poprzez rozrywkę przynosi wiele korzyści, a jednocześnie nie daje odczuć wysiłku. Najczęściej z pomocą internetu uczymy się języków obcych. Zyskując możliwość pobierania nauki języka obcego u lektorów z całego świata i dostosowując czas, tempo i zakres nauki względem własnych potrzeb oraz możliwości oszczędzamy czas, pieniądze i zapewniamy komfort nauki. Korepetycje językowe online to innowacyjny sposób nauki, który nie odbiega jakością od tradycyjnych korepetycji i nauki z osobistym lektorem języka. Technicznie dzięki oprogramowaniu komunikatora internetowego Skype korepetycje gwarantują bezpłatne połączenie w czasie rzeczywistym dwóch osób lub więcej, niezależnie do tego gdzie się znajdują. Wystarczy posiadać dostęp do sieci by móc skorzystać z nauki zdalnej. To ogromne ułatwienie dla osób z mniejszych miejscowości, które maja trudność w znalezieniu dobrego korepetytora wśród ograniczonego grona lektorów na lokalnym rynku. To również oferta dla osób z wielkich miast, gdzie stawki nauki języka bywają zawyżone. W końcu to również idealna oferta dla tych, którzy chcą uczyć się rzadkich języków, których lektorów trudno jest znaleźć.

 

Platforma Preply.com jest przykładem witryny, która oferuje miejsce dla lektorów i native speakerów mogących się zaprezentować i zareklamować, a także pośrednikiem pomiędzy uczniem a lektorem. Preply stanowi pojemną bazę kontaktową dla wszystkich zainteresowanych indywidualną nauką zdalną. Szukając korepetytora angielskiego, niemieckiego, czy francuskiego warto zajrzeć do Preply. Baza kontaktowa oraz towarzyszący jej blog i liczne opinie w profilach lektorów tworzą kompleksowy serwis www do nauki języków. Bezpieczny sposób rozliczeń, promocje na pakiety zajęć to dodatki przyciągające wielu internautów. Dla niezdecydowanych serwis oferuje darmowe lekcje przez Skype, dzięki czemu można sprawdzić na ile ta forma nauki nowoczesna. W bazie korepetytorów Preply dostępni są również nauczyciele języków mało popularnych jak japoński, arabski, ukraiński. Korzystne stawki godzinowe, duży wybór wśród lektorów,  a także przejrzyste zasady korzystania z pośrednictwa portalu sprawiają, że grono stałych odbiorców Preply się powiększa, a same korepetycje online zyskują na popularności na rynku edukacji językowej. Prócz nauki języków obcych korepetycje staja się powszechne także w zakresie nauki matematyki, fizyki, chemii i innych przedmiotów. Wykorzystując funkcje Skype można prowadzić ciekawe zajęcia nie tylko z języków obcych doskonaląc konwersacje czy rozumienie ze słuchu ale również ćwiczenia z matematyki, wykłady z fizyki, prezentacje doświadczeń chemicznych itd. Korepetycje online są świetnym rozwiązaniem nie tylko dla osób chcących uzupełnić braki w edukacji ale i tych, którzy interesują się daną dziedziną nauki i chcą poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, przygotować się do matury, czy innego egzaminu, bądź konkursu przedmiotowego. Korzystając z możliwości indywidualnej nauki, nauka ta może być efektywniejsza i bardziej skuteczna, bowiem nauczyciel może dopasować formę nauki, jej tempo i sposoby pracy do osobistych preferencji ucznia i predyspozycji - dodają eksperci językowi z Preply(m.in korepetycje z niemieckiego, angielskiego, hiszpańskiego)

XXI wiek to wiek nowinek technologicznych

Wśród najbardziej przydatnych w nauce można wymienić telefon, smartfon, dzięki którym można być na bieżąco z wiadomościami. W niewielkim urządzeniu można „schować” słownik języka obcego, tabele matematyczne, czy też układ okresowy pierwiastków. Przy pomocy telefonu można sprawdzić wzór matematyczny, znaczenie słowa, jak również uczyć się zdalnie. W przeciwieństwie do komputera a nawet laptopa telefon jest praktyczny w  użyciu z racji wielofunkcyjności i poręczności. Telefon z dostępem do internetu to podstawa. Będąc w kontakcie z innymi zawsze można się poradzić bardziej doświadczonych, czy też zmierzyć w „pojedynku” na wiedzę, sięgnąć po pomoc przyjaciela itd. Pewnym zamiennikiem telefonu są tablety, które są również urządzeniami przenośnymi z pojemna pamięcią i wieloma możliwościami. Dotykowe ekrany w urządzeniach zapewniają dodatkowy bodziec w postaci dotyku. Ucząc się z materiałami online oddziałują one na nas dźwiękiem, obrazem. Każda aktywność jaka wykonujemy pobudza mózg do zapamiętywania i kodowania faktów, analizowania związków przyczynowo-skutkowych. Dla wielu osób możliwość zobaczenia eksperymentów, badań naukowych zdalnie, udział w konferencjach naukowych przez internet to jedyna w swoim rodzaju okazja do nauki w ciekawym wydaniu. Kreatywne pomoce i pomysły na przyswojenie wielu reguł, zasad pochodzące z mediów społecznościowych to wartość dodana tej formy nauczania. 

Polecamy też artykuł "Kiedy mózg człowieka najbardziej efektywnie pochłania wiedzę?" opublikowany również przez Preply.

Samoorganizacja nauki dzięki ogólnodostępnym podręcznikom, ćwiczeniom i wykładom online stała się możliwa. Popularna stała się także wymiana wiedzy, wspólna nauka poprzez tworzenie grup zainteresowań, blogów tematycznych tworzących pewna społeczność, nie rzadko środowisko międzynarodowe gotowe do wzajemnej pomocy w nauce i uzupełniania swej wiedzy, sprawdzania, główkowania nad danym zagadnieniem. Wirtualne społeczności przypominające klasy szkolne różnią się od nich zasadniczo tym, iż współtworzą je osoby same z siebie zainteresowane daną dziedziną nauki, nie zaś zbiór przypadkowych osób o rozmaitych zainteresowaniach i zdolnościach przymuszonych do zaliczenia materiału zgodnie z podstawą programową. Dzięki tej różnicy społeczności internetowe zyskują na jakości nauki i mogą poszczycić się doskonałą atmosferą przyjazną nauce, badaniom i kreatywnym odkryciom. Wirtualna nauka to znak czasu, efekt globalizacji i zmian w zakresie komunikacji, społeczeństwa internetowego.

Co rusz powstają nowe aplikacje i nowe możliwości techniczne, które służą nauce. Technologia 3D stosowana jest do wywołania efektu osobistego doświadczenia, wizualizacji zagadnień trudnych do zobrazowania w inny sposób. Filmy i różnorodne interaktywne „lekcje” przyczyniają się do pozyskania wiedzy w atrakcyjny sposób, która jest łatwiej i szybciej zapamiętywana. Dodatkowym plusem rozwoju rynku pomocy dydaktycznych online jest fakt, iż powstają różnorodne pomoce trafiające do różnych grup docelowych, by ułatwić im naukę,  w tym również pomoce dla uczniów o szczególnych potrzebach i trudnościach w nauce.

 

Preply jako największa e-platforma do nauczania w Polsce zaprasza na korepetycje we Wrocławiu (przejdziesz tutaj na podstronę o popularnych korepetycjach z niemieckiego), Krakowie, Warszawie i innych większych miastach w Polsce jak i na lekcję via skype. W 2015 najbardziej popularne wybierane formy nauki przez  młodzież to: korepetycje z niemieckiego, z angielskiego, z matematyki.