Nauka 28.04.2015

Juwenalia UEK 2015

14 maja Juwenalia UEK zawładną studenckim życiem Krakowa. Wyczekiwanie od samego rana, aby już od 16:30 mieć możliwość wejścia na Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego i przestać liczyć upływ czasu, a zacząć niesamowitą zabawę do białego rana. Atmosferę podczas Koncertu Głównego zapewnią gwiazdy krajowego oraz światowego formatu, a będą to: CLOCK MACHINE, TEN TYP MES, FAIR WEATHER FRIENDS i przede wszystkim – DUKE DUMONT! 

 

Kim są tegoroczne gwiazdy?

 

Clock Machine - Młodzi, przystojni i pełni energii, a na dodatek utalentowani. Ich muzyka charakteryzuje się gitarowym brzmieniem
zwyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem. Clock Machine, bo o nich mowa, grali na takich wydarzeniach jak Orange Warsaw Festival czy Przystanek Woodstock, a 14 maja powrócą na naszą scenę!

 

Ten Typ Mes, a właściwie Piotr Szmidt to najbardziej rozśpiewany raper
w Polsce. Jest również autorem tekstów, DJ-em oraz producentem muzycznym. Na stałe odznaczył się w polskim hip hopie, jednak ostatnie płyty udowadniają, że odnajduje się w różnorodnych gatunkach muzycznych.

 

Fair Weather Friends powstali w Czeladzi w 2011 roku. Ich twórczość jest inspirowana współczesną elektroniką. Obecnie FWF występuje jako kwartet: Maciek Bywalec - perkusja, pady perkusyjne; Paweł Cyz - gitara basowa, instrumenty klawiszowe, Mateusz Zegan - gitara, fx, produkcja, Michał Maślak - głos, teksty, gitara. Na swoim koncie mają już między innymi występy na Heineke Open’er Music Festival, Coke Live Music Festival, a singiel “Fortune Player” był podkładem muzycznym oficjalnego klipu promującego festiwal.