Nauka 12.03.2014

JUST CODE IT!

Gdyńska firma SolDevelo organizuje na przełomie marca i kwietnia 2014 r. konkurs programistyczny dla studentów. Główną nagrodą w konkursie jest konsola nowej generacji Sony PlayStation 4. Partnerem wydarzenia jest Pomorski Park Naukowo - Technologiczny Gdynia, w którym 12 kwietnia br. odbędzie się finał konkursu. 

 

Konkurs JustCodeIt! skierowany jest do studentów, posiadających umiejętność programowania w języku Java. Zadania konkursowe polegać będą na indywidualnym tworzeniu algorytmów. Rejestracja do konkursu odbywa się przez stronę: www.justcodeit.pl/register do 24 marca 2014 r.

 

Konkurs składa się z dwóch etapów:

Pierwszy z nich przebiegać będzie w trybie on-line dnia 29 marca. Każdy z uczestników otrzyma wówczas jedno zadanie do rozwiązania w ciągu godziny. 
W wyniku eliminacji wyłonionych zostanie 10 finalistów.

Drugi etap odbędzie się 12 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Wezmą w nim udział osoby, które uzyskały najlepsze wyniki podczas pierwszego zadania. Finał trwać będzie cztery godziny, a zawodnicy zmierzą się w nim z trzema wyzwaniami programistycznymi.

 

Na zwycięzców czekają nagrody:
I miejsce: konsola Sony PlayStation 4
II miejsce: tablet Asus Nexus 7
III miejsce: czytnik Amazon Kindle Paperwhite

 

Organizator: 
SolDevelo Sp. z o. o. koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości oprogramowania oraz innowacyjnych rozwiązań informatycznych. Firma została założona w 2009 roku przez laureatów konkursu Gdyński Biznesplan 2009, a jej siedziba mieści się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. 

SolDevelo specjalizuje się w technologiach Java, JEE, Python oraz tworzeniu oprogramowania na platformy mobilne. Aplikacje tworzone przez firmę wspierają między innymi branżę finansową oraz zarządzanie produkcją w znanych

zagranicznych koncernach. Realizowane projekty wdrażane są na rynki międzynarodowe – Stany Zjednoczone, Zachodnia Europa, Afryka oraz Indie.

W SolDevelo Sp. z o. o. pracownicy są zachęcani do wspierania i rozwijania projektów Open Source Software. W ten sposób łączą pasję do technologii z dbałością o problemy trzeciego świata. Więcej informacji o firmie na stronie: 

www.soldevelo.com