Kariera 24.02.2023

Czy warto zapisać się na szkolenie z obsługi dronów?

Współczesne smartfony, kamery i aparaty cyfrowe, choć potrafią wykonywać wysokiej jakości zdjęcia i filmy, powoli zaczynają być zastępowane przez jeszcze bardziej profesjonalne sprzęty.  Są nimi latające maszyny, które tworzą niezwykłe obrazy panoramiczne i pokazane ze znacznie szerszej perspektywy. Ponieważ drony stają się coraz bardziej popularne i wiele osób decyduje się na ich zakup, dobrze jest poznać tajniki obsługi tego typu sprzętów, by w przyszłości w pełni wykorzystywać ich potencjał.

 

Największe zalety dronów

Choć zapewne każdy widział choć raz na własne oczy dron w powietrzu lub na ziemi, to jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z uniwersalności zastosowania tego urządzenia. Drony są bezzałogowymi pojazdami latającymi o różnej wadze i gabarytach w zależności od przeznaczenia. Najprostsze drony ważą niewiele, bo ok. 5 kg. Sprzęty te mogą być wykorzystywane do patrolowania terenu czy prac badawczych. Niektóre drony przydają się w celach militarnych, inne służą wyłącznie do realizowania celów komercyjnych. Drony wykorzystuje się także w różnych gałęziach przemysłu, co usprawnia pracę i czyni ją bardziej bezpieczną. 

Niewątpliwą korzyścią wynikającą z używania drona jest jego duży zasięg, który ma znaczenie w przypadku realizacji materiałów filmowych bądź zdjęć. Dzięki urządzeniom latającym można oglądać świat z lotu ptaka, co daje oryginalną perspektywę. Z drona można monitorować miejsca trudno dostępne i dokonywać szczegółowych pomiarów. Sprzęty latające przydają się w różnych zawodach jako narzędzia pracy. Ich stosowanie pozwala często oszczędzać czas i pieniądze, gdyż w wiele miejsc nie trzeba się osobiście przemieszczać, aby je zobaczyć. 

 

Co obejmują szkolenia dronowe?

Choć zasadniczo obsługa drona wykorzystywanego np.  dla rozrywki nie jest szczególnie skomplikowana, to jednak trzeba znać zasady używania tych urządzeń. Licencje na obsługę dronów mogą dotyczyć maszyn wypuszczanych w zasięgu wzroku lub poza zasięgiem wzroku. W tym drugim przypadku obowiązują znacznie surowsze obostrzenia. Szkolenie dronowe jest przeznaczone dla każdego, kto chce od podstaw i w sposób kompleksowy nauczyć się operować dronami. W ramach kursu laicy poznają podstawy prawa lotniczego oraz zasady wykonywania lotów. Kursanci są zapoznawani ze specyfiką latających sprzętów, poznają ich budowę i możliwości techniczne. Uczą się także zasad bezpiecznego użytkowania sprzętu tak, aby im samym czy postronnym osobom trzecim nie stała się krzywda podczas manewrów. Każdy, kto chce używać drona musi brać pod uwagę warunki atmosferyczne i zdawać sobie sprawę z tego, że zbyt duża wilgotność powietrza może mieć znacznie gorszy wpływ na sprzęt, aniżeli deszcz. Podczas kursu snh - drones każda osoba wyposażana jest w merytoryczną wiedzę teoretyczną i praktyczną. 

 

Obsługa drona w aspekcie zawodowym 

Za pośrednictwem snh-drones można zdobyć nowe kwalifikacje jako operator drona. Koncern SNH Drones tworzy wybitne szkolenia we Wrocławiu, które są dedykowane nie tylko osobom chcącym hobbystycznie nauczyć się obsługiwać drony. Kursy polecane są także pracownikom, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności zawodowe i umożliwić sobie zdobycie awansu. Profesje wykorzystujące nowoczesne technologie nieustannie poszukują ponadto kadry pracowniczej. Dlatego też ukończony kurs obsługi drona może być mocnym atutem w Cv, gdy ktoś stara się o konkretną posadę. Zapisz się na szkolenie już dziś i postaw na własny rozwój!