Wywiady 28.02.2014

LUDZKIE CIAŁO OD PODSZEWKI

"The Human Body Exhibition" to niezwykła wystawa prezentująca wnętrze naszego Ciała. Na jej temat rozmawialiśmy z Panią Agnieszką Górką

PD: Jaka jest geneza "The Human Body Exhibition"?

AG: Ekspozycja The Human Body prezentuje kompletną anatomię ludzkiego ciała i pokazuje odwiedzającym wszystkie układy w ciele. Przez setki lat organizm człowieka badali i studiowali jedynie członkowie towarzystw medycznych. Celem zaprezentowania anatomii człowieka w tak obrazowy sposób jest próba zachęcenia młodego pokolenia do większej troski o własne zdrowie i wzmocnienia zainteresowania naukami przyrodniczymi. Niektóre osoby zachęci to nawet do studiowania medycyny, a wszyscy zwiedzający wystawę zyskają wiedzę o tym, jak funkcjonuje ich ciało oraz w jaki sposób należy o nie dbać. Każdy będzie mieć możliwość zajrzenia do wnętrza ciała i zobaczenia na własne oczy, w jaki sposób wpływają na nas złe nawyki i jak może nas chronić zdrowy styl życia. Każdy ulegnie fascynacji, jaką niesie ze sobą możliwość studiowana cudu, którym jest ciało człowieka.

PD: Do kogo wystawa jest skierowana?

AG: Do wszystkich tych, którym nie jest obojętne własne zdrowie i wszystkich tych, którzy wciąż poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Tutaj można zobaczyć jak wygląda mityczny wyrostek lub ile mięsni pracuje przy jednym uśmiechu. Naszym studentom medycyny, którzy oprowadzają gości można zadać wszystkie, nawet najdziwniejsze pytania dotyczące funkcjonowania ludzkiego ciała. Zawsze slużą pomocą: odpowiedzą na pytania, rzucą ciekawostką czy żartem na temat anatomii ludzkiego ciała. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak wygląda pępek pod skórą, zobaczyć kość, która już nie rośnie od chwil narodzin czy po prostu pokazać komuś bliskiemu (palącemu) płuca palacza to zapraszam na wystawę. 

PD: Dlaczego warto ją zobaczyć?

AG: Jest to wyjątkowa wystawa, ktora jest obecnie najlepszym i najbardziej zaawansowanym technicznie atlasem anatomii ludzkiego ciała. Dla każdego, niezależnie od wieku jest jest facsynująca podróż w głąb ludzkiego ciała. Przeżycia i emocje są niezapomniane. Taka okazja nie zdaża się na codzień, zapraszam serdecznie- obiecuje, że wiedza przyda się w życiu i poprawi jego jakość na 100%. Wiele osób zastanowi się czy dla chwili wątpliwej przyjemności warto sięgnąć po papierosa albo czy totalny brak sportu to dobry wybór.

PD: Jak dużym zainteresowaniem cieszy się "The Human Body Exhibition"

AG:. Zainteresowanie rośnie z dnia na dzień. Codziennie mamy wycieczki szkolne uczniów w każdym wieku, zorganizowane grupy przyjaciół, rodziny i indywidualnych zwiedzających. Liczba odwiedzających z miesiąca na miesiąc rośnie. 
PD: Jakie wystawa budzi emocje w śród zwiedzających po obejrzeniu wystawy?

AG: Spotkaliśmy się tylko z pozytywnymi reakcjami. Każdy wychodzi bogatszy w doświadczenia i bardziej świadomy jak dbać o własne ciało i organizm, aby po prostu dłużej żyć. Wszyscy, którzy mają jeszcze wątpliwości czy wybrać się na wystawę powinna przekonać nasza księga wpisów. Są tam same pozytywne wpisy i podziękowania dla naszych przewodników. Czytając te wiadomości na prawdę czujemy jako organizatorzy, że tworzymy coś wyjątkowego i przyczyniamy się do zwiększenia świadomości na temat funkcjonowania ludzkiego ciała, ciała którzy wszyscy mamy, nizależnie od poglądów, wieku czy pochodzenia. Ta wystawa przełamuje tematy tabu, które dotąd ograniczały wiedzę na temat anatomii – teraz udostępniamy jej źródło dla wszystkich, wystarczy tylko przyjść. 

PD: Czy jest planowany powrót wystawy do Krakowa?

AG: Wystawa podróżuje po całym świecie, niewykluczone, że jeszcze zawita do Polski i do Krakowa.

PD: Jakie są dalsze plany wystawy? Gdzie będzie ja można jeszcze zobaczyć oprócz Krakowa i Gdańska?

AG: Planujemy zorganizować wystawę w Warszawie, a w przyszłym roku szykujemy kolejne ekscytujące projekty.

Zainteresowani wywiadem z Panią Agnieszką Górką postanowiliśmy sprawdzić jakie emocje wzbudzi w nas wystawa... Była to dla nas niesamowicie interesująca przygoda. Jednomyślnie stwierdziliśmy, że każdy kto ma tylko okazję powinien odwiedzić Human Body Exhibition, bo prawdopodobnie takie wrażenia możemy przeżyć tylko raz w życiu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat ciała ludzkiego i naszego zdrowia... rzeczy, które do tej pory były dla nas wielką zagadką! 

Wystawę "The Human Body Exhibition" w Krakowie możecie odwiedzać do 31 sierpnia.
zapraszamy na http://www.human-body.pl/
Informacja o biletach: 
Dorośli - 50 zł (Pon-Pt) 60 zł (So-N)
Studenci / Seniorzy powyżej 65 lat - 40 zł (Pon-Pt) 50 zł (So-N)
Dzieci (6-15 lat) - 35 zł (Pon-Pt) 40 zł (So-N)
Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci) - 125 zł (Pon-Pt) 145 zł (So-N)
Osoby niepełnosprawne - 35 zł (Pon-Pt) 40 zł (So-N)

 

 

Autor: PD