Nauka 15.10.2015

CADCompetition

Stowarzyszenie BEST AGH Kraków przy współpracy z firmą Cadsoft, będącą autoryzowanym centrum szkoleniowym Autodesk, tegorocznie organizuje już trzecią edycję CadCompetition.
Wychodząc tym samym na przeciw oczekiwaniom pracodawców, którzy coraz częściej wymagają od pracowników znajomości narzędzi potrzebnych do realizacji projektu od rysunku aż po finalny produkt.

Jest to wydarzenie mające na celu rozwój studentów w dziedzinie komputerowego wspomagania projektowania. Młodzi ludzie stawiający pierwsze kroki jako projektanci, czy konstruktorzy mają szansę zaznajomienia się z podstawami programów wykorzystywanych w tych zawodach, natomiast bardziej doświadczeni spróbowania swoich sił w konkursach przeprowadzanych przez firmy partnerskie.

Cad Competition ponownie składać się będzie z dwóch części. Pierwsza (27-28 października) to cykl bezpłatnych warsztatów z programów AutoCAD, Inventor, Revit oraz 3ds Max, wykorzystywanych do dwuwymiarowego (2D) i trójwymiarowego (3D) komputerowego wspomagania projektowania. Warsztaty będą prowadzone przez certyfikowanych szkoleniowców z firmy Cadsoft.

Druga część to konkursy wiedzy i umiejętności posługiwania się programem Inventor w konkursie firmy TEKPRO, oraz CATIA w konkursie firmy Valeo, zwycięzcy poprzedniej edycji wygrali płatne staże w wyżej wymienionych firmach.

Poprzednia edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, na warsztaty aplikowało 1051 osób, z czego 200 zostało zaproszonych do udziału w projekcie (po 50 osób na każdy z czterech warsztatów), większość uczestników deklarowała swój poziom jako podstawowy.
Na konkursy zarejestrowanych zostało 71 chętnych, dwie osoby wygrały płatne staże.

Wygrany poprzedniego konkursu Valeo tak wspomina CadCompetition:
 

 "O CadCompetition dowiedziałem się podczas XVII Inżynierskich Targów Pracy odbywających się w Hali Wisły w Krakowie 25-26 marca 2015. Do wzięcia udziału w konkursie zachęciły mnie dwie rzeczy: po pierwsze, dotyczył programu CATIA V5, który znam i lubię, po drugie, był organizowany przez firmę Valeo, z którą współpracowałem wcześniej w ramach projektu studenckiego AGH Racing. Zatem niewiele się zastanawiając, zapisałem się na konkurs przy stoisku CadCompetition. Sam konkurs został zorganizowany bardzo sprawnie. Zadanie dotyczyło zamodelowania części w module Part Design na podstawie pliku .STEP i rysunku technicznego. Mogę powiedzieć, że dobrze sprawdzało ono znajomość programu, równocześnie nie będąc przesadnie wymagającym. Choć wydawało mi się, że nie poszło mi rewelacyjnie, to jednak po kilku dniach na profilu facebookowym CadCompetition ukazała się informacja, że to właśnie ja wygrałem konkurs. W nagrodę otrzymałem od Valeo pamiątkową chłodnicę, karnety na gokarty i przede wszystkim możliwość odbycia stażu w samej firmie, co ważne - z pominięciem trudnego i stresującego etapu rozmów kwalifikacyjnych. Dziś, 5 miesięcy od wygranej w CadCompetition, mogę powiedzieć, że wzięcie udziału w tym konkursie było strzałem w dziesiątkę. Jako stażysta w firmie Valeo, pracuję nad projektami dla największych marek z branży automotive, takich jak BMW, Daimler czy Ford. Ważne dla mnie jest to, że na co dzień używam środowiska Catia V5, co jest zgodne z moimi zainteresowaniami i stwarza możliwości dalszego rozwoju jako konstruktor CAD.

Na podstawie moich doświadczeń, uważam, że każdy kto lubi ‘CADować’ i wiąże z tym kierunkiem swoją przyszłość, powinien wziąć udział w kolejnej edycji CadCompetition. Pozdrawiam, Paweł Walusiak"

 

Na najbliższą edycję CadCompetition aplikacje elektroniczne trwać będą od 5 do 23 października na stronie www.cad.BEST.krakow.pl.