Nauka 17.04.2014

ABB IT CHALLENGE

Do 21 kwietnia studenci kierunków informatycznych i pokrewnych mogą zgłaszać swoje pomysły na „Inteligentna metropolię” w siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu ABB IT Challenge. Nagrodą Główną w trzyetapowej rywalizacji jest 25 000 zł.

 

Konkurs jest skierowany do 2-, 3-osobowych zespołów studenckich kierunków informatycznych
i pokrewnych. Uczestnicy mogą być studentami dowolnej polskiej uczelni, którzy w dniu rozpoczęcia konkursu nie ukończyli 26 roku życia.

 

W pierwszym etapie zadaniem studentów jest przedstawienie pomysłu na realizację „Inteligentnej metropolii” – czyli wsparcia miast i ich okolic przy wykorzystaniu technologii informatycznych. Następnie, autorzy 10 najciekawszych koncepcji będą pracowali nad wdrożeniem propozycji w postaci działającego oprogramowania. Wielki Finał – prezentacja 4 najlepszych rozwiązań przed Jury Konkursowym, odbędzie się 5 czerwca w Krakowie.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń do pierwszego etapu konkursu upływa 21 kwietnia.

Więcej informacji:www.itchallenge.pl oraz na Facebooku.

 

ABB IT Challenge to coroczny, ogólnopolski konkurs organizowany przez Centrum Systemów Informatycznych ABB. (ISDC). W latach 2007-2012 ocenie podlegały prace dyplomowe z obszaru IT. Od roku 2013 projekt odbywa się w zmienionej formule – ideą konkursu jest zespołowa praca nad innowacyjnymi projektami informatycznymi, które rozwiązują rzeczywiste problemy otaczającej nas rzeczywistości.